کلمات پیشنهادی

آموزش انتقال فایل از کنسول PS4 به پلی استیشن 5

  • Sahand Rezvan
  • تاریخ انتشار 1401 / 06 / 14
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 31

روش انتقال تمامی فایل‌ها از کنسول PS4 به کنسول PS5

با توجه به وضعیتتان، اگر تعداد بازی‌های زیادی برای انتقال دارید یا برنامه‌ها، فایل‌های سیو و داده‌های متفاوت بسیاری دارید که دوست دارید همه را به کنسول جدید منتقل کنید این روش بهترین و سریع‌ترین روش برای شماست. اما این را هم در نظر داشته باشید که روش پیش‌رو نیازمند توجه بیشتر است چرا که قسمت‌های متفاوتی دارد. این روش فقط داده‌‌های یک کاربر را به کنسول پلی استیشن 5 انتقال می‌دهد و دیگر تنظیمات و عملکردهای دستگاه را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

برای شروع این روش از انتقال داده‌ها به پلی استیشن ،5 ابتدا باید مراحل زیر را انجام دهید:

‌‌ابتدا مطمئن شوید که دستگاهتان آخرین بروزرسانی را دریافت کرده است

کنسول پلی استیشن 4 را به اینترنت متصل کنید (بهتر است از کابل LAN استفاده کنید)

‌‌کنسول پلی استیشن 5 را به اینترنت متصل کنید (بهتر است از کابل LAN استفاده کنید)

به مانیتور یا تلوزیون نیاز دارید تا بتوانید وضعیت را کنترل کنید (بهتر است دو صفحه نمایشگر داشته باشید، در غیر این صورت باید کابل HDMI را چندین بار از کنسول‌ PS4 جدا کرده و به کنسول PS5 متصل کنید.)

حالا که هر دو کنسول را به اینترنت متصل کردید، توجه کنید! بعد از اینکه راه اندازی‌های اولیه کنسول پلی استیشن ۵ را تمام می‌کنید گزینه «Full Data Transfer» برایتان ظاهر خواهد شد، ممکن است قبلا کنسول را روشن کرده باشید و این گزینه را رد کرده باشید پس بهتر است به بخش Settings بروید و مسیر زیر را به ترتیب دنبال کنید:

Settings > System > System Software > Data Transfer

هنگامی که گزینه آخر را می‌زنید دستگاه از شما می‌خواهد که کنسول‌ها را به اینترنت متصل کنید. اگر در خانه هستید و برای اتصال کنسول‌ها به اینترنت از Wi-Fi استفاده می‌کنید. می‌توانید برای انتقال سریع‌تر داده ها حداقل یکی از ر دو کنسول را با یک کابل LAN به مودم متصل کنید.

با هردو کنسول، وارد حساب کاربری مدنظرتان شوید. توجه کنید انتقال داده ها فقط در صورتی ممکن است که هر دو کنسول حساب کاربری مشترک داشته باشند. صبر کنید تا مراحل انتقال داده‌ها جلو برود تا زمانی که دستگاه به شما اطلاع بدهد که دکمه Power (خاموش/روشن) کنسول پلی استیشن 4 را برای یک ثانیه نگه‌دارید تا زمانی که صدای بوق بشنوید.

هنگامی که این کار را انجام دهید، کنسول PS4 راه اندازی مجدد (Restart) خواهد شد و بعد از آن آماده انتقال داده‌ها می‌شود. دقت کنید که بعد از انجام این مراحل به هیچ یک از کنسول ها دست نزنید تا مشکلی در روند انتقال داده‌ها پیش نیاید.

زمانی که روند کامل شد در واقع کنسول‌ها آماده انتقال هستند. حالا لیستی از بازی‌ها و برنامه‌هایی که روی کنسول پلی استیشن 4 دارید برایتان ظاهر خواهد شد. با توجه به حجم بازی‌های آخر نسل بهتر است عناوین و برنامه‌هایی که دوست دارید را با این روش انتقال دهید چرا که برای دانلود دوباره آن‌ها روی کنسول جدید، علاوه بر زمان، باید حجم زیادی از اینترنت را نیز مصرف کنید. دقت کنید که فضای داخلی پلی استیشن 5 از فضای داخلی نسخه یک ترابایتی پلی استیشن 4 کمتر است. پس در زمان انتقال داده‌ها به حجم فایل‌ها توجه کنید

بعد از انتخاب بازی‌ها و فایل‌هایی که قصد انتقالشان را دارید. گزینه Next را بزنید تا به صفحه‌ای برسید که در آن جمله «Ready to Transfer» نوشته شده است. در این بخش به شما نمایش داده خواهد شد که انتقال داده‌ها چه مدت زمان خواهد برد. اگر زمان نمایش داده شده بیشتر از انتظارتان است یا فراموش کرده‌اید یکی از بازی‌ها را انتخاب کنید می‌توانید به راحتی گزینه لغو (Cancel) را بزنید و همه چیز را از ابتدا برنامه ریزی کنید.

در حین انتقال داده ها ممکن است دستگاه پلی استیشن 4 شما چندین بار خاموش و روشن شود. این اتفاق بسیار عادی است پس نگران نشوید.

بعد از اینکه انتقال تمام شود، کنسول PS4 یک بار دیگر راه اندازی مجدد خواهد شد، و اینبار کنسول PS5 هم یک بار خاموش و روشن می‌شود. ممکن است هنگامی که کار انتقال داده‌ها تمام می‌شود پلی استیشن ۵ بلافاصله به منوی اصلی بازگردد، در حالی که ممکن است پلی استیشن 4 همچنان در صفحه انتقال باقی بماند. کمی صبر کنید تا هر دو کنسول متوجه شوند که مراحل انتقال تمام شده است. بعد از آن پلی استیشن 5 یک بار دیگر راه اندازی خواهد شد.

مراحل انتقال داده ها با آخرین راه اندازی پلی استیشن 5 به پایان می‌رسد و حالا می‌توانید بازی‌ها را روی کنسول PS5 تجربه کنید.

روش انتقال داده از کنسول PS4 به کنسول PS5 با استفاده از فضای ابری پلی استیشن پلاس

روش پیش رو فقط برای دارندگان سرویس پلی استیشن پلاس ممکن است چرا که بدون داشتن پلی استیشن پلاس، اکانت شما اجازه دسترسی به فایل‌های ابری سرور پلی استیشن را نخواهد داشت. بنا براین نمی‌توان از این سرور‌ها برای انتقال داده بهره برد.

از آن جایی که دارندگان پلی استیشن پلاس به سرور‌های ابری دسترسی دارند، ممکن است فایل‌های زیادی را در آن‌جا آپلود کرده باشند. حتی ممکن است گزینه آپلود خودکار فایل‌های ذخیره به فضای ابری را فعال کرده باشید. در هر حال تبریک می‌گوییم، شما این امکان را دارید که بتوانید فایل‌های آپلود شده را با دردسر کم تری به پلی استیشن ۵ انتقال دهید.

برای اینکه چک کنید فایل‌های مربوط به کدام بازی‌ها را آپلود کرده‌اید کافی است به تنظیمات بروید و گزینه ها را به ترتیب دنبال کنید:

Settings > Application Saved Data Management > Saved Data in Online Storage> Download to System Storage

در این بخش می‌توانید مشاهده کنید که چه فایل‌هایی را تا به حال روی سرور پلی استیشن آپلود کرده‌اید. اگر فایل‌هایی که قصد انتقالشان را دارید در لیست می‌بینید، چند قدم جلو افتاده‌اید و می‌توانید پلی استیشن 5‌ را روشن کرده و از چند مرحله بعدی مطلب عبور کنید. اگر فایل‌های مورد نظرتان در لیست نیستند باید ابتدا با کنسول پلی استیشن 4 آن‌ها را آپلود کنید.

روش آپلود فایل‌ها به شکل زیر است:

ابتدا بهتر است چک کنید که فایل مورد نظر را روی کنسول PS4 دارید یا نه، ممکن است مدت‌ها قبل فایل ذخبره را پاک کرده باشید. برای چک کردن مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings > Storage > System Storage > Save Data

زمانی که مطمئن شدید فایل‌ها روی کنسول وجود دارند می‌توانید سراغ آپلود آن‌ها بروید. وارد بخش تنظیمات شوید و به ترتیب مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Application Saved Data Management > Saved Data in System Storage > Upload to Online Storage

حالا می‌توانید بازی‌هایی که دوست دارید فایل‌های ذخیره‌شان آپلود شود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید فقط یک فایل سیو مورد نظر را آپلود کرده یا به طور کلی تمام فایل‌ها را انتخاب و آپلود کنید. یادتان باشد قبل از اینکه گزینه آپلود را بزنید، تمام بازی‌هایی که قصد دارید روی پلی استیشن 5 تجربه کنید را انتخاب کرده و بعد به کنسول زمان بدهید تا مراحل آپلود را طی کند. فایل ها سبک هستند ولی با این حال این روند زمان خواهد برد.

تنها آپلود کردن فایل‌ها باعث نمی‌شود که روی کنسول پلی استیشن 5 به صورت اتوماتیک همه چیز انجام شود. برای استفاده از فایل‌های ذخیره باید فایل‌های مورد نظر را روی کنسول PS5 به صورت دستی دانلود کنید.

حالا نوبت به پلی استیشن 5 می‌رسد. به سراغ پلی استیشن 5 بروید و از بخش تنظیمات مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

Settings > Saved Data and Game/App Settings > Save Data (PS4) > Cloud Storage

با انتخاب گزینه آخر می‌توانید به فضای ابری شخصی‌تان دسترسی داشته باشید و حتی ببینید که چه مقدار از این فضا را پر کرده‌اید. حالا می‌توانید از لیست مشخص شده فایل‌های مورد نظر را انتخاب کرده و دانلود کنید تا فایل‌ها از فضای ابری به فضای کنسول انتقال پیدا کنند. دانلود فایل‌ها هم ممکن است کمی زمان ببرید. بعد از دانلود شدن همه چیز تمام می‌شود اما اگر شک دارید می‌توانید با رفتن به مسیر زیر مطمئن شوید که فایل‌ها دانلود شده‌اند:

Settings > Storage > Saved Data in the Console Storage section > PS4 Games

زمانی که همه چیز را چک کردید به راحتی وارد بازی مورد نظرتان شوید که فایل سیوش را انتقال داده‌اید. بازی به صورت خودکار فایل‌های سیو را تشخیص می‌دهد و می‌توانید دنباله بازی‌تان را به راحتی تجربه کنید.

روش انتقال داده از کنسول PS4 به کنسول PS5 با استفاده از USB

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از کاربران پلی استیشن، هیچگاه دستگاهتان را به اینترنت متصل نمی‌کنید یا ترجیح می‌دهید که سرویس پلی استیشن پلاس را خریداری نکنید، باز هم روشی ساده برایتان وجود دارد که به کمکش می‌توانید سیوها و داده‌ ها را از کنسول PS4 به کنسول PS5 انتقال دهید.

برای این کار تنهای چیزی که نیاز دارید یک هارد اکسترنال یا یک حافظه فلش USB است. به طور کلی نیاز به یک هارد دارید که با USB به دستگاه متصل شود. ابتدا حواستان باشد که هاردتان مقدار کافی فضای خالی داشته باشد.

در اولین قدم هاردتان را به پلی استیشن 4 وصل کنید و مسیر زیر را به ترتیب دنبال کنید:

select Settings > Application Saved Data Management > Saved Data in System Storage> USB Storage Device

در این بخش می‌توانید از لیست پیش رویتان، بازی‌ها را مشاهده کنید. حالا تمام عناوینی که قصد دارید روی کنسول PS5 تجربه کنید را انتخاب کنید تا فایل‌های سیو بازی‌ها به هارد انتقال پیدا کند.

دقت کنید اگر دستگاهتان آخرین آپدیت روز را نداشته باشد ممکن است در روند انتقال داده‌ها به USB سرعت بسیار کمی داشته باشد و یا این کار را با بروز مشکل انجام دهد. این روند به طور کلی کمی زمان می‌برد. بعد از تمام شدن انتقال فایل‌ها USB را از دستگاه جدا کنید.

حالا USB را به دستگاه پلی استیشن 5 متصل کنید. یادتان باشد که کنسول تمام فایل‌ها را به صورت خودکار شناسایی نمی‌کند. پس برای اینکه بتوانید از این فایل‌ها استفاده کنید، باید آن‌ها را به صورت دستی به حافظه داخلی کنسول انتقال دهید. برای این کار روند زیر را به ترتیب انجام دهید.

Settings > Saved Data and Game/App Settings > Saved Data (PS4 > USB Drive option > Copy to Console Storage.

زمانی که کار انتقال داده‌ها تمام شد دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید، کافی است بازی مورد نظر را اجرا کنید. بازی‌ها به صورت خودکار فایل‌ها را تشخیص می‌دهند و می‌توانید روی دستگاه جدیدتان به راحتی بازی‌های قدیمی را از همان جایی که رهایشان کرده بودید ادامه دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *